ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнській конкурс вчителів з нагоди відзначення
Всесвітнього Дня екологічного маркування (World Ecolabel Day)

1. Всеукраїнський конкурс для вчителів є одним із заходів по відзначенню Всесвітнього Дня екологічного маркування (World Ecolabel Day) (надалі – Конкурс) що проводиться на національному рівні.

2. Конкурс сприятиме реалізації Глобальних цілей сталого розвитку, освіти для сталого розвитку в Україні, підвищення рівня поінформованості учнів, вчителів і батьків у цьому напрямі, формування навичок сталого споживання та збереження здоров’я в рамках реалізації змістової лінії Державного стандарту «Екологічна безпека та сталий розвиток».

3. Завданнями Конкурсу є:

 • піднесення ролі вчителя у формуванні в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва1;
 • привернення уваги громадськості, органів влади до значення екологічного маркування як інструменту сталого споживання;
 • сприяння творчим педагогічним пошукам;
 • поширення передового педагогічного досвіду з освіти для сталого розвитку.

4. Конкурс проводить Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» разом з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління, Інститутом модернізації змісту освіти, Інститутом екологічного управління та збалансованого природокористування за підтримкою Міносвіти, Міндовкілля, Національної академії педагогічних наук України і партнерів.

Умови участі організацій в статусі Партнер Конкурсу визначається щорічно Оргкомітетом.

5. ВГО «Жива планета» за поданням зазначених у пункті 4 організацій затверджує щороку до 1 жовтня склад Оргкомітету Конкурсу та Конкурсну комісію (журі).

6. У конкурсі можуть взяти участь педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за основним місцем роботи – громадяни України незалежно від освіти, набутого фаху, стажу і віку, які вчасно пройшли реєстрацію, виконали конкурсне завдання і подали свій кейс про відзначення Всесвітнього Дня екологічного маркування.

8. Конкурсний кейс складається з таких елементів:

8.1 Матеріалів, що засвідчують проведення з учнями заняття “Чому екологічне маркування – це важливо?”: короткого опису заняття та його результатів для дітей, короткого 2-3– хвилинного відео або письмового матеріалу з висловлюваннями і оцінками учнів після заняття.

8.2 Авторського сценарію власного навчального/виховного заходу, присвяченого Всесвітньому Дню екологічного маркування. Це можуть бути невеличкі учнівські дослідження, учнівський проєкт, акція в громаді чи школі тощо.

Критеріями оцінки цієї розробки є:

 • обов’язкова практична реалізація педагогічного задуму з власними учнями (відео-фото матеріали, що це підтверджують).
 • оригінальна авторська ідея сценарію (письмово, але не більше 2-3 стор.);
 • активна участь дітей у заході;
 • спрямованість заходу на поінформування інших учнів/дорослих про значення екологічного маркування.

Перелік та обсяг матеріалів визначається конкурсантом.

9. Організатори Конкурсу рекомендують використовувати інформаційні, методичні і навчальні матеріали по темі «екологічне маркування» розміщені на сайті ЕкоМОН2 в розділі Урок з екологічного маркування але не обмежують ними творчий підхід вчителя.

10. Конкурс проводиться щороку в один тур за такими етапами:

 1. реєстрація конкурсантів;
 2. навчальний вебінар для конкурсантів3;
 3. прийом кейсів від вчителів по виконанню конкурсного завдання;
 4. оцінка кейсів членами Конкурсної комісії (журі) – визначення фіналістів;
 5. інтерв’ю членів журі з фіналістами – визначення переможців;
 6. оголошення переможців Конкурсу;
 7. церемонія урочистого нагородження переможців Конкурсу.

11. Для участі в конкурсі претендент проходить онлайн реєстрацію.

Після реєстрації він отримує на електрону пошту повідомлення від Оргкомітету про етапи проведення Конкурсу, доступ до рекомендованих матеріалів для підготовки конкурсного завдання.

Зареєстрований претендент має можливість надавати уточнюючі запитання уповноваженому представнику Оргкомітету, приймати участь у навчальному вебінарі та подати кейс з виконаним конкурсним завданням на оцінку Конкурсній комісії (журі).

12. Конкурсна комісія (журі) приймає кейси від вчителів по виконанню конкурсного завдання з 09 жовтня до 01 листопада поточного року.

За результатами відбіркового етапу по визначенню фіналістів претендентам надсилаються результати оцінки і запрошення для проходження інтерв’ю з членами журі (у разі потреби).

13. Фінальний етап Конкурсу проводиться у другій половині листопада поточного року. На ньому визначаються переможці – 1, 2 і 3 місце, а також переможці за номінаціями які визначаються партнерами Конкурсу за умов оплати організаційного внеску та надання додаткового призового фонду в формі грошових премій та(або) цінних подарунків.

14. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами і грошовими преміями кожний у розмірі:

 • 25 тис. грн. – 1 місце;
 • 15 тис грн. – 2 місце;
 • 10 тис. грн. – 3 місце.

Призовий фонд в розмірі 50 000 грн. забезпечує ВГО «Жива планета».

15. Переможці за номінаціями що визначені партнерами Конкурсу нагороджуються дипломами, грошовими преміями та(або) цінними подарунками що надаються партнерами у межах встановленого ними кошторису.

16. Переможці Конкурсу отримують дипломи, грошові премії і цінні подарунки під час урочистого нагородження у грудні. Також за рішенням Конкурсної комісії вони можуть бути представлені до державних нагород і відомчих заохочувальних відзнак.

Урочисте нагородження проводиться у м. Києві. Оргкомітет компенсує іногороднім переможцям Конкурсу витрати на міжміській транспорт4.


1 Ціль № 1 з 5 стратегічних цілей на досягнення яких спрямована державна екологічна політика Згідно з Законом України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики».

2 http://www.e-comon.org.ua

3 У вебінарі можуть прийняти участь зареєстровані конкурсанти. Програма вебінару передбачатиме розкриття тематики Конкурсу та презентацію кращого зарубіжного досвіду відзначення World Ecolabel Day у школах. Учасники вебінару можуть отримати відповіді на запитання до експертів і організаторів Конкурсу та практичні поради. Участь у вебінарі не є обов’язковою умовою для участі в Конкурсі.

4 Квітки на залізничний транспорт (2 клас, плацкарт або купе), автобус.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Рейтинг 3.50(3 голосів)