Підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу для педагогічних працівників з нагоди відзначення Дня екологічного маркування (World Ecolabel Day).

В Конкурсі взяли участь 1576 педагогічних працівників з усіх регіонів України.

Вітаємо 139 педагогів-фіналістів, які виконали всі умови Конкурсу і окрім проведеного заняття «Екологічне маркування – чому це важливо», розробили та провели власний тематичний навчально-виховний захід.

Всі вони отримають, електронною поштою, до 15 грудня дипломи фіналістів та сертифікат на 20% знижки від ТМ Delamark на придбання продукції власного виробництва.

Оргкомітет щиро вдячний всім хто приєднався до ініціативи! Дуже велика кількість гідних робіт заслуговує відзнаки. Але цього року ми маємо можливість винагородити трьох переможців і відзначити чотирьох номінантів.

Вітаємо переможців Конкурсу

 • 1 місце
  Волторніст Надію Миколаївну, вчителя початкових класів Лохвицької гімназії №1 (Полтавська обл.) яка отримує диплом переможця і грошову премію від ВГО «Жива планета» в розмірі 25 тис. грн.
 • 2 місце
  Карпицьку Олену Вікторівну, вчителя початкових класів Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №6 (Сумська обл.) яка отримує диплом переможця і грошову премію в розмірі 15 тис. грн.
 • 3 місце
  Семеног Тетяну Миколаївну, вчителя початкових класів Міжнародного ліцею «Глобус» (м. Київ) яка отримує диплом переможця і грошову премію в розмірі 10 тис. грн.

Вітаємо переможців у призових номінаціях

 • Гуменюк Валентину Миколаївну, вчителя фізики, астрономії, інформатики (5-11класи) Брагинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Дніпропетровська обл.) яка отримує диплом переможця за роботу «Мій дім 2020» у номінації «Ecolabeling and our future» та сертифікат від ТОВ «Фарби Колорит» на 5 тис. грн. для придбання екологічно сертифікованої лакофарбової продукції Kolorit Ukraine + сертифікат на 15 тис. грн. для ремонту класної кімнати продукцією Kolorit.
 • Дученко Аніту Петрівну, вчителя біології (6-10 класи) комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 6» (м. Вінниця), яка отримує диплом переможця за роботу «Квест по фейковим маркуванням» у номінації «Stop grinwashing» та сертифікат від Екологічно безпечна побутова хімія Delamark на 3 тис. грн. для придбання екологічно сертифікованої побутової хімії та косметики.
 • Бондарь Наталію Петрівну, вчителя фізики, астрономії та природознавства (5, 8, 10, 11 класи) комунального закладу «Ліцей №1» Кам'янської міської ради» (Дніпропетровська обл.) яка отримує диплом переможця за роботу «Чому екологічне маркування - це важливо» в номінації «Ecolabeling and sustainable development» та грошову премію в розмірі 3 тис. грн. від Зелена Грядка – виробника екологічно сертифікованих салатів ТОВ Грін Філд.
 • Литвин-Матійчук Інгу Леонідівну, вчителя природознавства, екології, основ здоров'я (5-11 класи) ОЗО «Овруцька гімназія імені А. Малишка» (Житомирська обл.), яка отримує диплом переможця за роботу «Екологічно просвітницька акція «Потрібно знати» в номінації «Ecolabeling and eco-friendly lifestyle» та грошову премію в розмірі 3 тис. грн. від журналу Екологія підприємства.

Додатково, всі переможці Конкурсу будуть подані у встановленому порядку до державних нагород, а номінанти – до відомчих заохочувальних відзнак.

Нагадаємо, що Конкурс стартував на початку жовтня. Конкурсні роботи приймались до 15 листопада. Згідно з Положенням про Конкурс критеріями оцінки були:

 • обов’язкова практична реалізація педагогічного задуму з власними учнями (наявність відео-фото матеріалів);
 • оригінальна авторська ідея сценарію;
 • активна участь дітей у заході;
 • спрямованість заходу на поінформування інших учнів і дорослих про значення екологічного маркування.

Перемогу отримали найцікавіші кейси, з високим рівнем якості педагогічної роботи, яка викликала зацікавленість учнів до теми, розкрила творчий потенціал та підвисила рівень їхньої екологічної компетентності.

Ми продовжимо співпрацю з фіналістами і переможцями у 2021 році. Нестандартні рішення і повноцінні навчальні програми конкурсантів надихають нас на упорядкування методичного посібника для вчителів присвяченого темі екологічного маркування як складової наскрізної лінії освіти «Екологічна безпека та сталий розвиток».

За підсумками конкурсу буде створений фільм з презентацією робіт кращих кейсів, інтерв’ю членів Конкурсної комісії та наших зарубіжних партнерів. Прем’єра відбудеться у січні 2021 року.

Стосовно нагородження та участі у зйомках з кожним з переможців до 15 грудня (включно) зв’яжеться представник Оргкомітету Конкурсу.

Дякуємо за підтримку, сприяння проведення і роботу у складі Конкурсної комісії:

 • Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
 • Міністерство освіти і науки України
 • Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління
 • Національна академія педагогічних наук України
 • Інститут модернізації змісту освіти МОН та інших партнерів.

Бажаємо всім бути здоровими, творчої наснаги та успіхів!

Детальніше про Конкурс

Завантажити Протокол Конкурсної комісії

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Рейтинг 3.13(4 голосів)