Проєкт «Кліматична та екологічна освіта для школярів молодшої школи»

Всеукраїнський конкурс «Клімат для наших дітей»

Переможець в номінації 3 «Чому відбуваються зміни клімату»

Мудрук Анна Олександрівна,
Криворізька гімназія № 68 Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Біографічна довідка

Загальний стаж роботи 3 роки.

Працюю над проблемою «Формування підприємливості та фінансової грамотності учнів 2 класу у контексті освітніх інновацій». У педагогічній діяльності використовую методи компетентнісно орієнтованого підходу для організації освітнього процесу; володію різними формами позаурочної роботи та їх якісним застосуванням. На уроках упроваджую інноваційні технології, активно ділюсь досвідом з іншими педагогами, неодноразово брала учать у проведені майстер-класів та вебінарів.

Володію методами педагогічної діагностики для допомоги учням у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії та технологіями формувального оцінювання.

Свої доробки публікую на сайті – Освітній проект «На Урок» для вчителів, та на сторінках освітнього порталу «Всеосвіта».

Особливу увагу приділяю технології інтеграції навчальних предметів. Ефективно застосовує технології творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів.

Основне своє завдання вбачаю в тому, щоб навчити дітей не лише бачити, але й розуміти, не лише розуміти, але й відчувати світ, прагну пробудити бажання вчитися, пізнавати нове. Тому вибираю такі форми і методи, які орієнтовані на навчання без примусу.

Що зроблено

В рамках проекту було проведено надзвичайно цікаву та пізнавальну зустріч «Чому відбуваються зміни клімату».

Ми дізналися багато цікавого про парниковий ефект, як впливає діяльність людей на зміну клімату, які види діяльності людей найбільш шкідливі для довкілля.

Разом з учнями провели дослід, щоб дізнатися, як працює теплиця.

Спробували пояснити, що таке «парниковий ефект», за допомогою інтерактивного аркушу – liveworksheets.

Працюючи з інтерактивною дошкою Jamboard, разом з другокласниками з'ясували причини парникового ефекту за допомогою ігор «Детектив» та «Правда чи Ні».

За допомогою сервісу Learningapps дізналися про діяльність людей, яка призводить до збільшення кількості парникових газів у повітрі.

Підбили підсумки нашої зустрічі, використовуючи інтерактивну дошку Padlet, діти визначили й висловили власну позицію щодо впливу людей на зміни клімату.

Досягнуті результати

Ми з великим задоволенням взяли участь у конкурсі. У нашому класі навчається 23 учні. Діти з захопленням відреагували на те, що ми будемо вивчати щось нове та дуже цікаве, а найголовніше – доторкнулися до важливої проблеми сьогодення. Проводячи досліди, діти дізналися чуть парникового ефекту, навчилися вирощувати та дбати про рослини. Дізналися, які види діяльності людей найбільш шкідливі для довкілля. Найцікавіше, що пізніше, ми разом з учнями вирішили провести проєктну роботу. Учні презентували свої думки про те, як запобігти зміні клімату. Діти продемонстрували «Еко-мобіль», «Еко-заводи та фабрики» , дехто поділився досвідом інших країн щодо збереження планети.

Завдяки даному конкурсу учні підвищили рівень екологічної поінформованості дітей у сфері екології. Це сприяло вихованню розумного та дбайливого ставлення до охорони довкілля, формуванню екологічного мислення у сфері навколишнього середовища.

Вважаю, що дані конкурси розкривають не тільки глобальні проблеми, а й мають великий вплив на формування екологічної свідомості учнів.

Невимовно вдячні ВГО «Жива планета» за можливість участі у такому цікавому та важливому конкурсі. Дякуємо партнерам, що мали змогу показати свою роботу на всеукраїнському рівні.


Розроблені приклади завдань завантажити

Публікація про проведення уроку завантажити

Відеоролик з уроку

Проведення Конкурсу є одним із заходів просвітницького проєкту «Кліматична та екологічна освіта для школярів молодшої школи». Проєкт має на меті формування у дітей сталого споживання і навичок поведінки, що базуються на європейських цінностях, орієнтованих на здоровий спосіб життя, раціональне поводження з ресурсами і запобігання кліматичним змінам. Більш детально про проєкт тут.


Проєкт «Кліматична та екологічна освіта для школярів молодшої школи»

Всеукраїнський конкурс «Клімат для наших дітей»


Партнери конкурсу

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Рейтинг 0.00(0 голосів)